Jaka jest kobieta XXI wieku?

Autor: Anna Szajerska/wiadomosci24.pl

Data publikacji: 09.03.2012 10:40

Liczba odwiedzin: 3116

Tagi: kobieta współczesna, kultura, podróże tylko dla kobiet, zakupy grupowe, rotator

Do czego została powołana kobieta? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość odpowiedziałaby, że do zajmowania się domem, mężem, dziećmi. Z biegiem lat sytuacja kobiet się zmieniła. Jak wygląda teraz?

Jaka jest współczesna kobieta?
 
Jaka jest współczesna kobieta?
fot. shutterstock

Do czego została powołana kobieta? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość odpowiedziałaby, że do zajmowania się domem, mężem, dziećmi. Z biegiem lat sytuacja kobiet się zmieniła. Jak wygląda teraz?
Niewiasta żyjąca współcześnie, jest przede wszystkim kobietą niezależną. Realizuje się zawodowo, niejednokrotnie robi karierę, o jakiej jeszcze pięćdziesiąt lat temu mogłaby jedynie marzyć. Według raportu opublikowanego przez Puls Biznesu, ponad jedna trzecia stanowisk kierowniczych w dużych firmach obsadzona jest przez kobiety.

Umie również o siebie zadbać. Kiedy jest zmęczona pracą, domowymi obowiązkami, wyjeżdża na urlop. I to urlop, który adresowany jest specjalnie dla niej. Jak podaje internetowe biuro podróży Tripsta.pl, na rynku pojawiają się oferty biur podróży prowadzonych wyłącznie przez kobiety. Na takich wyjazdach panie mogą w babskim gronie odpoczywać, poddawać się zabiegom kosmetycznym, pielęgnacyjnym, relaksującym. Mogą również walczyć ze swoimi niedoskonałościami, uczyć się asertywności, pewności siebie.

Współczesna kobieta czerpie również radość z tego, co przynosi jej otoczenie, w którym żyje. Interesuje je szeroko pojęta kultura. Najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem kulturalnym, zdaniem kobiet, jest spektakl teatralny. Co ciekawe, za takie zjawisko mężczyźni uznają najczęściej koncert hip-hopowy lub rockowy. Z badań ARC Rynek i Opinia, ponad 60 proc. pań za kulturalne wydarzenia uważa również ekspozycje muzealne, wystawy w galeriach, festiwale muzyczne. Dla porównania, warto wspomnieć, że odsetek panów interesujących się kulturą jest mniejszy niemal o połowę.

Do czego została powołana kobieta? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość odpowiedziałaby, że do zajmowania się domem, mężem, dziećmi. Z biegiem lat sytuacja kobiet się zmieniła. Jak wygląda teraz?

Nieodzownym elementem życia każdej kobiety są zakupy. Tak było dawniej, tak jest również teraz, z tą małą różnicą, że kobiety coraz częściej do zakupów wykorzystują internet. Pozwala im to zaoszczędzić czas, ale nie tylko. Korzystając z serwisów zakupów grupowych, oszczędzają również pieniądze. Siedem na dziesięć pań robi zakupy w ten sposób i poleca je swoim znajomym.
Na serwisach takich jak FastDeal, Okazik, Citeam, HappyDay kobiety kupują np. zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie za połowę ceny. Obalają więc stereotyp, który mówi, że panie na zakupy gotowe są wydać każdą sumę. Współczesne kobiety są więc również zadbane, a przy tym praktyczne i oszczędne.

I jeszcze jedna rzecz, która mimo upływu lat nie zmieni się prawdopodobnie nigdy. Kobiety uwielbiają spotkania z przyjaciółkami. Co druga z nich spotyka się w przytulnej kawiarence, by przy małej czarnej móc porozmawiać o babskich sprawach.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Komentarze (3)

 • 10.07.16, 00:15

  Komentarz usunięty

 • www.celdlaciebie.pl (gość)

  www.celdlaciebie.pl (gość)

  07.04.12, 23:25

  Jest i druga strona medalu. Kobieta silna i zaradna jest też często rozczarowana i SAMOTNA. Ponieważ sama sięga poziomu, który dotąd był tylko podziwiany u mężczyzn, cząsto ich wyprzedza i traci szacunek. Kobieta, żeby prawdziwie kochać i stworzyć zdrową relację, moim zdaniem musi też swojego mężczyznę PODZIWIAĆ. Dziś coraz rzadziej ma okazję i powody ku temu....Jeśli sama pnie się w szczeblach kariery, to imponuje jej siła i zaradność. W porównaniu do mężczyzn wypada jednak coraz częściej lepiej. Mimo podobnego poziomu kariery radzi sobie też z domem, macierzyństwem, trudnymi dniami, podczas gdy mężczyzna umiera przy byle katarze...Drogie Panie. Warto się bliżej przyjrzeć wartościom, które faktycznie cenimy w mężczyznach i relacjach. Warto nauczyć się wycofywać z rywalizacji z nimi. Warto dać im przestrzeń, w której będą mogli BYĆ MĘŻCZYZNAMI, zamiast np. podczas remontu udowadniać że jesteśmy bardziej zaradne od nich...Zainteresowanych wglądem w Siebie-zapraszam: www.celdlaciebie.pl

  Zgłoś

 • jjj (gość)

  jjj (gość)

  11.03.12, 22:22

  Wystarczy 10 min. dziennie i konto na PayPal. 27 $ za obejrzenie trzech reklam dziennie. http://MixSurv.com?ref=1167270

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Najnowsze artykuły

Najpopularniejsze artykuły

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.